Arytmogenne podłoże zespołu Brugadów

Znalezione obrazy dla zapytania Zespół Brugadów BrSArytmogenne podłoże zespołu Brugadów może być zlokalizowane w przedsionkowym zespole wieńcowym RVOT.  Obecnie ablacja cewnika tego nasierdziowego podłoża jest możliwa u wielu pacjentów z objawowym zespołem Brugadów, zapobiegającym spontanicznym epizodom VT / VF i prowadzącym do normalizacji wzorca Brugadów. Oczekuje się, że ta nowa opcja terapeutyczna może „wyleczyć” podgrupę pacjentów z objawowym zespołem Brugadów i bez zachodzenia na siebie zespołu – to znaczy zespół Brugadów i zespoły wczesnej repolaryzacji, bez potrzeby wszczepiania ICD. Aby przetestować tę hipotezę, niedawno ustanowiono prospektywne, wieloośrodkowe, randomizowane, nie zaślepione badanie BRAVE (Ablacja w zespole Brugadów w zapobieganiu epizodom VF).

Podsumowując, osoby z objawami są zwykle leczone za pomocą wszczepienia ICD lub coraz częściej ablacji cewnika i powinny być uziemione. Załoga samolotów z wzorem elektrody Brugada typu 2 lub 3 bez objawów, z ujemnym wywiadem rodzinnym i negatywnym testem na lek, może zostać uznana za zdolną do latania z ograniczeniami i regularna obserwacja jest obowiązkowa. Wszystkie osoby ze spontanicznym typem 1 EKG, EKG typu 1 po prowokacji blokerami kanału sodowego, w wywiadzie arytmie komorowe, omdlenie lub przeżycie zatrzymania krążenia oraz pozytywna historia rodzinna powinny zostać ocenione jako niezdolne do latania.